«  Апрель 2021  »

Среда, 24.04.2024, 09:06

ПРО НАШИХ... Історія 37

Блаженна Малґожата Луція Шевчик (пол. Małgorzata Szewczyk) – польська черниця, засновниця згромадження Дочки Страждальної Матері Божої (сестер-серафіток, жіночого католицького чернечого ордену).

Народилася в Шепетівці у 1828 році в католицькій сім’ї в родині орендаря цукровні князя Заславського. Дуже швидко ставши сиротою (тата і маму втратила у 7 і 9 років відповідно), Малґожата знайшла підтримку у ксьондзів-місіонерів при Костелі св. Юзефа в Заславі (Ізяславі). У 1848 році вступила до місцевого Францисканського монастиря.

Щоб зміцнити свою віру і любов до Бога, у 1870 році вона здійснила паломництво на Святу Землю. Початково свій шлях з Шепетівки до Одеси Малґожата подолала пішки (близько 600 км), а потім на судні вирушила до Хайфи (найбільшого порту Ізраїля). У Єрусалимі вона три роки служила при монастирі, опікуючись хворими та бідними. Протягом тривалого часу перебувала в Назареті, відвідуючи місця, пов’язані із життям Божої Матері та дитинством Ісуса Христа.

Восени 1873 року прибула до Варшави, де при місцевому притулку опікувалась хворими, бідними, немічними та самотніми людьми.

У 1881 році за підтримки священика, ченця Францисканського ордену капуцинів Гонората Козьмінського Малґожата у м. Закрочимі (нині – Мазовецьке воєводство, Польща) створила нову релігійну громаду, метою якої була допомога бідним і тим, хто її найбільше потребує. Орден спочатку мав назву Сестри убогих (пол. Siostrzyczki ubogich). Згодом Малґожата під впливом пережитих спогадів про Божу Матір надала згромадженню ім’я Дочки Страждальної Матері Божої.

Прийнявши релігійне ім’я Луція, Малґожата Шевчик до 1904 року була генеральним настоятелем цього жіночого чернечого ордену. Через рік вона померла у м. Нешава (нині – Куявсько-Поморське воєводство, Польща).

У 2006 році сестри-серафітки заснували фундацію ім. Матері Малґожати Шевчик з метою підтримки благодійної діяльності. 9 червня 2013 року у Кракові її було беатифіковано, тобто зараховано до лику блаженних, Папою Франциском. Декілька польських дошкільних закладів, якими опікується жіночий чернечий орден, носить її ім’я. Щороку 5 червня у римо-католицькій церкві відправляють богослужіння в день пам’яті блаженної Малґожати Луції Шевчик.

Сьогодні сестри-серафітки у Польщі створюють опікунчо-виховні та лікувальні заклади для неповноцінних і пристарілих осіб, організовують кухні для нужденних і т.д.

Наукова співробітниця музею к.і.н. Мазурок Олена

Переглядів: 127 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0