Головна » 2018 » Лютий » 16 » Театралізоване свято "Стережіться, млинці - прийшла і на вас Масляна".
Театралізоване свято "Стережіться, млинці - прийшла і на вас Масляна".

12 лютого відвідувачі денного відділення побували у краєзнавчому відділі музею М. Островського,його завідуюча,науковий співробітник музею Лілія Линник провела театралізоване свято "Стережіться, млинці - прийшла і на вас Масляна".

Відвідувачі з захопленням слухали розповідь про колодія та Масляну. Дівчата чипляли хлопцям маленьку вербову колодочку,перев'язану стрічечкою на ліву руку. Далі за традицією "сповивали" колодку. Хлопці змагались в спритності : наввипередки топили горіхові кораблі у макітрі та кусали яблука.
Був і незмінний атрибут Масляної - рум'яні, гарячі млинці, здобренні медом.
Традиційним завершенням свята було спалення опудала Масляної, що символізує проводи Зими і народження Весни.