«  Май 2010  »

Четверг, 25.04.2024, 06:45

Святкування дня Європи в музеї
Куточків різних на Землі багато.
 Європа серед них – найкраща над усім,
Бо саме тут нас народила мати,
Європа – наш великий спільний дім.

Європа… сухі рядки енциклопедії повідомляють, що ця частина світу розташована на заході Євразійського материка. Вона простягається від Атлантики до Уралу. Але необхідно відмітити, що Європа - це багаторічна історія, досвід, політичні та духовні традиції європейських народів. Європа є скарбницею в якій переплелися цінності кожної з 44 колоритних країн. День Європи для України і її жителів це особливе свято. І справа тут не в тому, що географічно Україна є центром Європи. В першу чергу день Європи в Україні важливий завдяки прагненню нашої держави стати повноправним членом Європейської спільноти. Саме в ці дні українці справді мають нагоду продемонструвати свою єдність з іншими європейськими народами в утвердженні спільних цінностей та побачити перспективи розвитку об’єднаної Європи. Зважаючи на розташування нашої країни в центрі європейського континенту, вісім років тому в Україні в травні почали відзначати день Європи. В музеї Миколи Островського дні Європи ми проводимо вдруге. 14 травня в музеї М. Островського розпочалося дійство. В фойє музею розташувалися виставки робіт творчих шкільних гуртків, художньої школи, центру дитячої та юнацької творчості, шкільних стінгазет. На другому поверсі музею розвівалися прапори країн, членів Євросоюзу, там же були представлені виставки: « Я в Європі» «Діти світу візьміться за руки.» Перед входом в музей на подіумі - своєрідній сцені учні шкіл міста та району презентували європейські країни на святковому концерті «Європейська феєрія. Лунали пісні на англійській , французькій , італійській і сербській та польській мовах. У виконанні колективів музичної школи прозвучали музичні твори: «Сонячний день» - з репертуару Швецького ансамблю «АВВА» у виконанні Лозового Георгія і Кунця Володимира, «Часи соборів»із мюзиклу "Нотр-Дам де Парі" у виконанні Лукашенко Ніни. Надзвичайно гарно виконали українську народну пісню учениці Полянської загальноосвітньої школи, фольклорний ансамбль «Веснянка». Дівчата і хлопці були одягнені в національні костюми тих країн, які вони представляли. Вони розповідали про державний устрій цих країн, про їх набутки. Учні Новицької ЗОШ виконали Гімн королівства Бельгії. Учні Михайлюцької ЗОШ представили театралізовану мініатюру «Казка про Люксембург» і виконали пісню «Катюша» німецькою мовою. Учні Хутірської ЗОШ заспівали латві1йську колискову. Пісні на польській мові: «Єхалі з гуречки» і пісню про Варшаву виконали Щавінська Марія (НВК №1) і Кукліновська Дарина (НВК№2) Колектив «Колорит» ЗОШ №4 виконав німецький танець «Весела дітвора», Іванюк М. і Кіракосян В. (НВО №2) виконали танець «Ча-ча-ча», Веремійчук Марина і Роїк Олена (ЗОШ №6) і Мокряков Іван (СЗОШ №2) виконали пісні англійською мовою та ін. Учнівська молодь Шепетівщини продемонструвала, що українцям є чим гордитись: і чудовими ландшафтами, і працьовитими людьми та найцінніший скарб України - її талановиті діти. Незважаючи на дощ, який раз у раз налітав на всіх учасників та глядачів,свято продовжувалося до пізнього вечора. Діти прийняли участь в конкурсі малюнків на асфальті «Україна - центр Європи», а на подіумі-сцені продовжувалися святкові виступи музичної школи, танцювальних гуртків міського Будинку культури, артистів театру естрадних мініатюр МГО «Простір», показові виступи вихованців районної спортивної дитячої школи «Колос» (контактне карате, дзюдо, бойове самбо. ) Перед глядачами виступали і маленькі «каратисти» і боксери з с. Чотирбок, чемпіони України 2009 р. Іван Березніцький та срібний призер чемпіонату України Іван Кузмінчук а також вихованці заслуженого тренера України багаторазового чемпіона світу з бойового самбо, почесного майстра бойового самбо Станіслава Володимировича Кушика. Свято було настільки цікавим, що глядачів не зміг розігнати дощ. Лунали оплески, сміх. Для гостей міста та глядачів працювала біля музею кав’ярня під відкритим небом. В наступному році ми плануємо зробити це свято обласним, ще більш колоритним і цікавим, де буде задіяна молодь всієї Хмельницької області.
Переглядів: 1078 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0