«  Февраль 2022  »

Пятница, 26.04.2024, 20:57

Пам'ятаємо...

Сьогодні в краєзнавчому відділі музею відбулося вшанування пам’яті солдата, Народного Героя України, кавалера ордена «За мужність» III ступеня, Балюка Михайла Борисовича, санітара 7-ї окремої автомобільної санітарної роти, який героїчно загинув 9 лютого 2015 року поблизу села Логвинове, Бахмутського району, Донецької області.

Михайло Балюк народився 18 вересня 1989 року в селі Микулин. Після закінчення 9 класів Микулинської неповної середньої школи продовжив навчання у Крачанівській середній школі.

У 2006 році вступив до Грицівського ВПУ № 38 за спеціальністю «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; водій автотранспортних засобів категорії «С».

У 2008-2009 роках проходив строкову службу в елітному підрозділі – 101-й окремій бригаді охорони Генерального Штабу.

Після військової служби працював на Славутському комбінаті «Будфарфор».

31 липня 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Службу проходив в 7-ій окремій автомобільній санітарній роті, яка тільки формувалася на базі Хмельницького шпиталю. Менше місяця на підготовку: поспішні курси з надання медичної допомоги та ремонт автомобільної техніки – здебільшого «ГАЗельки» і УАЗики, випущені у кінці 80-х і початку 2000-х років.

28 серпня 2014 року підрозділ був відправлений в зону проведення АТО.

9 лютого 2015 року екіпаж санітарної машини 7-ї окремої автомобільної санітарної роти, до складу якого входили Михайло Балюк та Анатолій Суліма, разом з фельдшером Сергієм Кацабіним, виїхали з позиції "Хрест" (місто Дебальцеве Донецької області) для евакуації поранених до міста Артемівськ (нині - Бахмут) Донецької області. По дорозі до міста, біля села Логвинове Артемівського району, санітарна машина потрапила у засідку та наїхала на міну (за іншими даними, в неї влучив постріл з протитанкового гранатомета).

Два тижні нічого не було відомо про долю екіпажу. Військові, волонтери, рідні розшукували хлопців. Жевріла надія, що вони потрапили у полон. Та 23 лютого рідним Михайла повідомили, що його тіло знайдено в дніпровському морзі.

Вшанувати світлу пам'ять Героя та висловити слова співчуття та щирої вдячності батькам Марії Миколаївні та Борису Аркадійовичу прийшли заступник голови Шепетівської міської ради Віталій Янушевський, заступник Грицівського селищного голови Олена Полєва, заступник директора Грицівського ВПУ №38 Валентина Верещагіна, староста села Микулин Людмила Прохорчук, військовослужбовці Шепетівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, секретар Шепетівської спілки учасників бойових дій у зоні АТО Лариса Бабкіна, медійники, музейники, громадськість міста та району.

Поетеси Віра Кухарук та Олена Сущенко присвятили пам’яті Михайла зворушливі поетичні рядки.

Переглядів: 137 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0