«  Октябрь 2022  »

Пятница, 26.04.2024, 09:23

Онлайн-лекція «Розстріляна палітра. Художники з Биківнянського мартиролога»

Онлайн-лекція «Розстріляна палітра. Художники з Биківнянського мартиролога» — done

Попри повітряні тривоги, можливі проблеми з електроенергією, лекція, присвячена жертвам радянського режиму мистецької течії, відбулася. Вкотре доводимо, що ніякі обставини не завадять вивчати українську історію, зокрема один із найважливіших періодів у формуванні національної самоусвідомленні та розвитку культурної спадщини — Розстріляне відродження.

Літературно-мистецький напрямок 1920-1930-х років має багато яскравих постатей, які не лише здобули світову славу для України, але й відіграли важливу роль у державотворенні. На онлайн-зустрічі з Тамарою Бойко, старшим науковим співробітником НІМЗ «Биківнянські могили», сьогодні поговорили про українських художників, чиї роботи стали відомими та розказують про певні історичні події і повсякденне життя людей.

На лекції обговорили трагічну долю Софії Налепинської-Бойчук, який внесок зробив Володимира Гагенмейстера в український живопис, у чому радянська влада звинувачувала художників-бойчуківстів, та які постаті художників наявні в Биківнянському мартирологу.

Яскраві приклади художніх робіт Розстріляного відродження — у каруселі

#музейпропаганди #музейпропаганди_лекції #музейшепетівка #Шепетівка #шепетівка #лекція #лекція  #онлайн #художникиукраїни #художники #розстріляневідродження #відродження #Відродження

Переглядів: 82 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0