«  Ноябрь 2022  »

Пятница, 26.04.2024, 18:19

Онлайн-лекція «Індивідуальна трагедія як складова Великого терору. Доля родини Липківських»

Запрошуємо на онлайн-лекцію «Індивідуальна трагедія як складова Великого терору. Доля родини Липківських», яка відбудеться 9 листопада о 15:00 на платформі zoom

У період Великого терору під масові політичні репресії потрапляли учасники різноманітних творчих спілок, члени трудового колективу, односельці та цілі родини, які робили внесок у розбудову української культури, освіти, науки, виступали проти радянського режиму.

Зокрема під пильною увагою НКВС опинилися родина Липківських, історія якої тісно пов’язана з українським національним відродженням. Майже всі члени сім’ї зазнали гонінь і репресій. Так, голова роду Василь Липківський, перший митрополит Української автокефальної православної церкви та його син Іван, художник-«бойчукіст» були розстріляні у 1937 році. Сина Валеріана радянська влада визнала «соціально-шкідливим елементом» та вислала до трудових таборів на Північ СРСР. А доньки через належність до роду Липківських змушені були працювати не за фахом.

На онлайн-зустрічі разом з лекторкою Тамарою Бойко, старшим науковим співробітником Меморіальний заповідник "Биківнянські могили", детально розглянемо долю родини Липківських, а саме:

внесок Василя Липківського у розвиток українського церковного життя початку ХХ ст.;

як радянська влада реалізовувала свою атеїстичну та антицерковну політику;

у чому звинуватили в НКВС першого митрополита УАПЦ;

обставини і спонуки творчого зростання художника Івана Липківського;

деталі архівно-кримінальних справ Івана і Василя Липаківських.

Ідентифікатори для приєднання:

Логін: 533 547 7709

Код: lecture

Посилання: https://us04web.zoom.us/j/5335477709...

Чекаємо

#музейпропаганди #музейпропаганди_лекції #великийтерор #биківнянськімогили #радянськавлада #українськевідродження #репресії #лекція #лекції #онлайнзустріч #zoom #музейшепетівка #Шепетівка

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст

Переглядів: 88 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0