«  Сентябрь 2022  »

Пятница, 26.04.2024, 19:33

Музейне заняття з вихованцями Пласту

Пласт в Шепетівці з великим задоволенням відвідують історичні музейні заняття, де разом з ними продовжуємо говорити про один із найважливіших і найскладніших періодів в історії України – Українську революцію 1917-1921 років.

У період революції та здобуття незалежності відбувалося не тільки формування нової влади, але й її ліквідація, зміна політичного устрою, поява нових осіб, які відіграли визначу роль у створенні Держави.

Зокрема, Михайло Грушевський – Голова Української Центральної Ради, що очолила національно-визвольний рух, об’єднала однодумців і ухвалила ряд законів. Серед них варто відмітити про державний герб УНР, громадянство в УНР та територіально-адміністративний поділ України.

У квітні 1918 року влада переходить до гетьмана Павла Скоропадського, який починає формування Української держави. Тоді українська мова визнається державною, засновуються університети, відбувається активний розвиток культури, науки, освіти. Але непопулярні кроки гетьмана, зокрема в галузі зовнішньої політики, підірвали довіру до нього війська та народу і спричинили до еміграції.

У рамках розгляду цих подій, вирішення дискусійних питань і обговорення перемог і поразок, з пластунами переглянули тематичні документальні відео. Не оминули й тему встановлення влади Директорії, процес утворення Гетьманату; проаналізували причинно-наслідкові зв'язки між подіями початку століття та сьогоденням.

Наприкінці музейного заняття для підбиття підсумків і перевірки знань з вихованцями зіграли в інтелектуальну історичну гру «100 років боротьби. Українська революція 1917-1321 років», розроблену Українським інститутом національної пам’яті, що допомогла закріпити і поглибити набуті знання. Бонусом до знань, діти отримали невеликі заохочувальні подаруночки.

Чекаємо наших гостей знову. Попереду ще багато цікавого

#музейпропаганди #музейпропаганди_лекції #революція #УкраїнськаІсторія #ІсторіяУкраїни #історія #ukraine #пласт #пластуни #унр

Переглядів: 89 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0