«  Январь 2023  »

Пятница, 26.04.2024, 20:03

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Прийшовши до влади, нацистська партія почала вживати заходів для вирішення «єврейського питання» в Німеччині. По-перше, вони ініціювали політику та закони, які перетворили німецьких євреїв на громадян другого сорту. Величезну роль в цьому процесі відіграла пропаганда, за допомогою якої і легалізувалася в очах суспільства ця злочинна політика. Вже в 1933 році Адольф Гітлер створив Міністерство громадської освіти і пропаганди Рейху (RMVP), яке очолив Йозеф Геббельс. Під його контроль потрапили всі галузі і сфери культурного та суспільного життя.

❗️У 1941 році нацистська Німеччина стала на шлях систематичного масового вбивства — так званого «остаточного вирішення єврейського питання». 20 січня 1942 року Рейнхард Гейдріх, начальник поліції безпеки та СД, провів таємну зустріч, відому як Ванзейська конференція. Гейдріх повідомив представників різних урядових установ Німеччини, що йому доручено підготувати «Остаточне рішення». Він зазначив, що це вплине на близько 11 мільйонів євреїв, які тоді жили в Європі. На цьому етапі майже мільйон євреїв в окупованому Радянському Союзі було вбито, більшість євреїв у Сербії ліквідовано, а в Хелмно створено перший центр убивства.

Сьогодні, а саме в день звільнення сумнозвісного табору Аушвіц-Біркенау, вшановуємо пам’ять всіх жертв злочинної політики тоталітарного нацистського режиму.

Безмежно дякуємо нашим ЗСУ (в лавах яких сьогодні воюють нащадки українських євреїв - жертв Голокосту), західним демократіям і Ізраїлю за їх допомогу в запобіганні повторення подібного геноциду терористичною росією
		<script>
			var container = document.getElementById('nativeroll_video_cont');