«  Ноябрь 2022  »

Пятница, 26.04.2024, 09:40

Літера «Ї» як символ спротиву окупантам

На тимчасово окупованих територіях мирні мешканці чинять опір ворогу всіма можливими методами. Наприклад, використовуючи рідну абетку. Українську літеру «Ї» партизани почали малювати на парканах, тротуарах, пам’ятниках і стінах будівель, щоб показати місцеві настрої окупантам, довести свою незламність, позицію, а також продемонструвати надію та віру у ЗСУ, які найближчим часом звільнять території.

Графіті з зображенням літери «Ї» присутні на заводі «Азовсталь», біля пам’ятнику Тарасу Шевченку у Маріуполі, а також у Херсонській області та інших населених пунктах.

Довідка про «Ї», або Чому саме вона?

Яка зазначають лінгвісти, літера «ї» в українській абетці з’явилася у 1873 році, але звук «ї» (й-і) існує вже понад тисячу років. Самій літері десь приблизно 500 років. Цікаве спостереження, що саме «Ї» присутня у найголовніших для нас словах, які мають велике значення: УкраЇна, «украЇнський», «Слава УкраЇні!».

Письменник Капранов зауважив:

– Там, де літера «Ї» – там Україна! Це як тавро, Ї перетворюється на бренд у прямому сенсі цього слова. Те, що ця літера присутня в назві нашої країни, робить її ще більш гострою, ще більш впізнаваною і ще більш ненависною для ворогів. Малювання цієї літери в окупації – це ще одна заявка, що це наша територія, цим ми мітимо українську територію.

Малювати символ спротиву дуже небезпечно на територіях, де знаходиться ворог, адже це їх лякає та дратує. Бо нагадує, що вони тут - окупанти й їхній час на нашій землі добігає кінця

Дякуємо місцевим, хто наважується на такі вчинки, ціною власного життя робить вагомий внесок у перемогу. Як писав Іван Малкович, "бережімо свічечку букви "Ї", бо навіть з такої малої іскри може спалахнути великий вогонь свободи

Переглядів: 147 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0