«  Март 2018  »

Четверг, 25.04.2024, 21:01

28 березня відбувся семінар для музейників Хмельниччини

28 березня в обласному літературно-меморіальному музеї М.Островського в м. Шепетівці за участі співробітників Національного музею історії України та сприяння Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА, відбувся фаховий семінар для музейників Хмельниччини «Яким має бути сучасний музей: досвід НМІУ».
Семінар став відкритим майданчиком для спілкування та обміну досвідом фахівців музейної справи, адже для трансформації українських музеїв і втілення в них передових практик є дуже важливою комунікація і співпраця. Під час семінару співробітники НМІУ ділилися успішним досвідом роботи свого музею. «Що таке онлайн-музей? Для чого він і що він дає?» - все це продемонстрував у своїй лекції «Онлайн музей?» завідувач відділу науково-методичної роботи Національного музею історії України, Купрієнко Сергій. Про те, що сучасний музей повинен бути спрямований на глядача, має йому слугувати і зробити перебування в ньому комфортним для відвідувачів різних вікових груп розповіла Пушкарь Лілія, завідувач сектору забезпечення музейної діяльності НМІУ у своїй презентації "Освітньо-популяризаційні проекти для залучення до музею різних вікових груп населення". Тараненко Оксана, завідувач відділу рекламно-виставкової роботи НМІУ, у своїй презентації "Критерії оцінки ефективної діяльності музеїв" поділилася з музейниками досвідом того, які є критерії оцінки роботи музею та його ефективності, як вони визначаються і що варто тримати на контролі музейникам. Цікавою та актуальною була лекція Іщука Олександра, завідувача відділу історії України ХХ ст., "Побудова музейної експозиції з історії українського визвольного руху", яка викликала жваве обговорення аудиторії. Крім того, співробітники музею М.Островського теж ділилися своїми напрацюваннями «Декомунізація і музей: проблеми та шляхи їх вирішення з досвіду музею М.Островського», «Виставкова діяльність сучасного музею», а зберігач фондів музею М.Островського Слєсаренко Інна поділилась з колегами досвідом перебування та навчання в музеях Австрії і представила свою доповідь у презентації «Складна історія та музей: досвід європейських країн».

Переглядів: 455 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0