Пошук |
---|
Вхід на сайт |
---|
Календар |
---|
Статистика |
---|
Онлайн всего: 9 Гостей: 9 Пользователей: 0 |
Друзі сайту |
---|
10:50 Мов берегиня вроди хустка… | |
Нещодавно науковий працівник краєзнавчого відділу Л.М. Линник побувала в дитячих садках нашого міста з виставкою «Історія хустки». Багато різноманітних хусток було показано
![]() для діток. Від найдавнішої полотняної хустки – до сучасної шовкової шалі. Діти з цікавістю слухали розповідь про українську хустку, заквітчаний віночок. З захопленням приміряли барвисті хустки. Поринали в розмаїття тернових вибійчастих хусток, ситцевих хустинок, сучасних шалей та палантинів. Діти отримали змогу потрапити в чарівний світ минулого – ці веселкові, лагідні дивоцвіти дали можливість зануритися в прадавню історію української хустки. Виявляється, що квіти на них, то – своєрідний символ – оберіг жіночої краси й принадності. Дівчина – українка, стаючи до
![]() шлюбу, знімала з голови віночок. Але ще барвистішим він палахкотів на тлі хустини, якою юна жінка покривала свої коси.Кожна
![]() хустка має своє призначення, свій «код», але, мабуть, найцікавіше, що «письмо» наших прабабусь дуже схоже на ті
![]() заклинання, котрі залишили своїм донькам у спадок матері далекої Індії, Ки
таю, Японії, взагалі тих країн, де хустка ніколи не виходить з моди. А зміст цей простий і дуже мудрий: плекати і власну долю, і долю своєї родини нев’янучою красою добра, злагоди й любові. Дізнатися щось нове та цікаве про звичайну на перший погляд українську хустку, поринути в розмаїття барв та дивоцвітів можна в краєзнавчому музеї нашого міста.
Л.М. Линник науковий працівник
музею М.Островського
| |
|