«  Июнь 2022  »

Суббота, 20.04.2024, 08:40

Жінки в УПА: історія незламності

Протягом всієї історії України жінка відігравала в ній вагому роль. На відміну від російського, азійського типу суспільства, де жінка відігравала другорядну роль, в Україні шанобливе ставлення до жінок сягає давніх давен. В нашому суспільстві не було упередження щодо будь-якої соціальної ролі, тому княгиня Ольга очолила Київську імперію та княжу дружину (військо) у добу Середньовіччя, коли в азійській росії жінка навіть не сміла сідати за один стіл з чоловіком.

На всіх етапах боротьби за незалежність нашої держави, жінки робили свій вагомий внесок у цю боротьбу, зокрема в складі ОУН-УПА.

Зв'язкові, розвідниці, референти, агенти, медики - ми говоритимемо про них. Жінок, які на рівні з чоловіками, братами, нареченими і батьками воювали у складі УПА, виборюючи свободу для України. Жінок, яких переслідували, арештовували, допитували, катували. Жінок, яких радянська влада запроторювала в тюрми та концтабори, відбирала дітей, вбивала коханих та рідних, калічила їх життя, але так і не змогла зламати їх дух, прагнення до свободи. Саме їхні спадкоємиці сьогодні, через неціле століття, стали пліч-о-пліч із своїми чоловіками на захист рідної домівки від навали московської орди. Про феномен української жінки-бійця, про їх роль і місце в історії ОУН-УПА, про долю Катерини Зарицької, Олени Теліги та інших представниць повстанського руху говоритимемо вже в п'ятницю, в нашому музеї.

Щиро запрошуємо на зустріч.

На зображенні може бути: 5 людей та текст

Переглядів: 119 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0