«  Октябрь 2022  »

Вторник, 23.04.2024, 18:54

Трофеї з Харківщини: Валерій Жуковський, боєць 93-ої ОМБр «Холодний Яр», передав музею особисті речі окупантів

Основою музейної діяльності є комплектування та зберігання колекцій, адже музей – це передусім сховище унікальних артефактів. Саме цією мовою - мовою артефактів - можемо говорити про визначні історичні події, зокрема російсько-українську війну, її учасників, а також про ворогів, які прийшли на нашу землю.

Головний сержант танкового батальйону 93-ої ОМБр «Холодний Яр» Валерій Жуковський передав нашому музею трофеї, здобуті його танковим батальйоном у жовтні на одному із найгарячіших напрямків — Харківського

Так, музейний фонд і майбутній виставковий проєкт, присвяченій війні в Україні, поповнився такими експонатами:

уламок від 220-мм реактивного снаряда 9М27К до РСЗВ «Ураган»;

крило від російського БПЛА «Орлан-10»;

ремінь армійський радянського зразка;

літня військова форма окупанта;

розвантажувач окупанта тактичний;

фляга армійська в підсумку;

каска військова радянського зразка;

каска військова кевларова.

Валерій Васильович розповів: «Особисті речі окупанта, уламки БПЛА та снаряду знайдені під містом Ізюм на російських позиціях. Вони були в основному танкові та артилерійські, але й зустрічали пункти, де ворог вів спостереження. Під час «втечі» з міста російські війська залишили багато чого: підбиті нашими бійцями машини, бойові комплекти, міни, артилерійські установки тощо. Усі ці «подарунки» ми використовуємо у своїй роботі. Тепер вони працюють на нас, на ЗСУ».

Музей пропаганди радо співпрацює з волонтерами, військовослужбовцями, їхніми родинами і дякує всім, хто має можливість передавати трофеї з передових. Якщо ви маєте речі, які розповідають про війну, є доказом перебування російських окупаційних військ на території України, то можете передати їх музею, аби зберегти цінні експонати, що ілюструють творення сучасної історії.

Більше про Валерія Жуковського, його бойовий досвід, участь у війні, і чому він змінив робочу форму будівельника на військову — у наступному дописі

Переглядів: 76 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0