«  Октябрь 2022  »

Пятница, 29.03.2024, 11:51

Онлайн-лекція «Українські письменники Розстріляного відродження, поховані в Биківні»

З Тетяна Шептицька, лекторкою, заступницею генерального директора з наукової роботи Меморіальний заповідник "Биківнянські могили", кандидаткою філологічних наук поговорили про літературно-мистецьке покоління 20х – початку 30х років в Україні — Розстріляне відродження.

Особливу увагу приділили письменникам, яких поховали у Биківні. Адже зазвичай, коли говорять про Розстріляне Відродження, то говорять про письменників та митців із т.зв. "Сандармоського списку". Ми ж зупинилися на таких дискусійних і вартих уваги питаннях, як: життєвий шлях яких митців завершився у київських катівнях НКВС; що можна відшукати в архівно-кримінальних справах письменників Розстріляного відродження; у чому чекісти звинувачували українських літераторів; кого із тогочасних письменниць зробили українською Мата Харі; як співробітники НКВС "працювали" з літературним середовищем; які малознані літературні імена містить Биківнянський мартиролог.

Щиро дякуємо всім, хто приєднався до нашої зустрічі попри всі технічні проблеми, а пані Тетяні - за натхненну та цікаву розповідь про знакових українських постатей літературної сфери

Чекаємо вас знову на наступній онлайн-лекції, яка відбудеться вже наступного тижня!

#музейпропаганди #шепетівкамузей #Шепетівка #биківня #биківнянськімогили #лекція #українськалітература #література #письменники #розстріляневідродження #музейпропаганди_лекції

Переглядів: 75 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0