«  Октябрь 2022  »

Четверг, 25.04.2024, 12:07

Онлайн-лекція «Українські письменники Розстріляного відродження, поховані в Биківні»

Письменники Розстріляного відродження — та частина української еліти, яка зробила у свій час вагомий внесок у боротьбу за незалежність України. У своїх творах вони підкреслювали силу українського духу, відстоювали національні інтереси, і, найголовніше, збагачували культурну та літературну спадщину, яка збереглася до наших часів. Рядки деяких творів й досі цитуються сучасниками, використовуються в інформаційних матеріалах, аби показати, як боролися люди всіх сфер діяльності з тоталітарним режимом.

У період Великого терору письменників, як і всю українську інтелігенцію, розстріляли. Це сталося наприкінці жовтня – початку листопада 1937 року, коли радянська влада святкувала 20-річчя більшовицького перевороту. Серед знищених у Києві та Сандармосі (Карелія, РФ) були знакові імена української літератури — Майк Йогансен, Михайль Семенко, Микола Зеров, Володимир Ярошенко та інші.

На онлайн-лекції, яка відбудеться 12 жовтня о 15:00 на платформі zoom, разом з Тетяна Шептицька, заступницею генерального директора з наукової роботи Меморіальний заповідник "Биківнянські могили", кандидаткою філологічних наук, поговоримо про:

життєвий шлях яких митців завершився у київських катівнях НКВС;

що можна відшукати в архівно-кримінальних справах письменників Розстріляного відродження;

у чому чекісти звинувачували українських літераторів;

кого із тогочасних письменниць зробили українською Мата Харі;

як співробітники НКВС "працювали" з літературним середовищем;

які малознані літературні імена містить Биківнянський мартиролог.

Ідентифікатори для приєднання:

Passcode: 9uUu9E

Посилання: https://us04web.zoom.us/j/73505230674...

#музейпропаганди #музейпропаганди_лекції #розстріляневідродження #письменники #письменникиукраїни #українськалітература #великийтерор #радянськийрежим #українськітвори #биківня

На зображенні може бути: 13 людей та текст

Переглядів: 90 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0