«  Май 2022  »

Четверг, 25.04.2024, 04:42

"Музейна педагогіка в умовах воєнного стану"

Сьогодні в Києві відбувся круглий стіл "Музейна педагогіка в умовах воєнного стану", організований Міністерством освіти і науки, Міністерством культури та інформаційної політики, НАН України, НА педагогічних наук, НА мистецтв України, Центром ЮНЕСКО "МАН України" та НПУ ім. М.Драгоманова. Враховуючи обставини, зазначені в самій назві, захід відбувався онлайн. В ньому прийняли участь освітяни та музейники не лише зі всієї України, а й з-за кордону. Так, зі словами підтримки та щирої віри в нашу перемогу, звернулися Макар Брюно, голова та генеральний директор Universcience Париж, президент Ecsite, Європейської мережі організацій із залучення до науки та Роберт Фірмгофер, головний виконавчий директор Центру науки Коперник (Варшава,Польща). Вони поділилися своїми ідеями щодо забезпечення роботи музеїв в нинішніх умовах, рекомендаціями та планами щодо допомоги по відновленню українських музеїв, які були пошкоджені внаслідок бойових дій. Серед іноземних гостей особливо важливо було почути ідеї Еріка Добрівоє Лале , керівника департаменту міжнародної співпраці, Центр сприяння науці, що в Сербії. Адже вони в свій час теж мали досвід повоєнного відновлення музеїв, як і досвід роботи під час бойових дій. Наш музей теж долучився до обговорення та обміну ідеями з власного досвіду роботи в тих складних умовах, які переживає нині вся наша держава. Окрім фахового обміну думками та досвідами, круглий стіл також відіграв важливу консолідуючу роль та надав суттєву моральну підтримку, особливо фахівцям з територій Харківської, Сумської, Чернігівської областей. Адже вони вчергове переконалися, що підтримка України і світу з ними, що ми обов'язково збережемо і відновимо все, що зараз намагається знищити орда.

Переглядів: 113 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0