«  Июнь 2022  »

Четверг, 18.04.2024, 13:59

Конференція, присвячена 230-річчю битви під Зеленцями (Жилинцями)

Сьогодні стартувала науково-краєзнавча конференція, присвячена 230-річчю битви під Зеленцями (Жилинцями), організована Департаментом інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації, Державним історико-культурним заповідником "Межибіж" та Музеєм пропаганди спільно із Західноукраїнською спілкою музеїв та Хмельницькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України. З вітальним словом виступили організатори заходу, а також почесний гість - директор Польського Інституту в Києві, радник Посольства Республіки Польща Роберт Чижевський.

Напрямами роботи конференції були суспільно-політичні процеси в Європі та Речі Посполитій тієї доби, історіографія, проблеми дослідженнь, меморалізація битви в Україні та Польщі. Напрацювання першого дня роботи конференції будуть оформлені у збірник матеріалів, аби узагальнити проведену роботу, зокрема і дослідження нашої науковиці на тему Тарговицької конфедерації. Цей історичний досвід, який польський народ пережив у XVIII та пізніше у ХХ ст, Україна переживає зараз. Намагання нашого спільного ворога роз'єднати, ослабити та загарбати наші держави насправді нікуди не зникли. І тільки разом ми зможемо успішно протистояти цим зазіханням та захищати мир і демократичні цінності Європи та світу.

Другий день конфренції відбудеться завтра, 18 червня на локаціях битви. Окрім дослідження історичних аспектів, також відбуться вшанування пам'яті воїнів, які загинули у війні з російськими загарбниками за присутності військового капелана отця Василя Боднара.

Переглядів: 93 | Додав: sendu | Рейтинг: 0.0/0